W Poznaniu powstała nowa strona internetowa o powołaniach

Na zakończenie tygodnia modlitw o powołania kapłańskie i zakonne zainaugurowano w Poznaniu stronę internetową duszpasterstwa powołań. – Strona www.powolanie.archpoznan.pl to nowa forma animacji powołaniowej w archidiecezji poznańskiej – mówi KAI ks. Krzysztof Różański.
Przewodniczący Archidiecezjalnej Rady Duszpasterstwa Powołań przypomina, że w orędziu na 48. Światowy Dzień Modlitw o Powołania Papież Benedykt XVI napisał, że każda wspólnota chrześcijańska i każdy wierzący powinni podjąć świadomie zadanie wspierania powołań. – Pojawiając się w sieci pragniemy promować i wspierać powołania poprzez zamieszczanie informacji o działalności podejmowanej na terenie archidiecezji poznańskiej, zarówno przez archidiecezję, jak i przez zgromadzenia zakonne żeńskie i męskie – mówi ks. Różański.

Na nowej stronie internetowej można znaleźć informacje o rekolekcjach dla osób szukających życiowej drogi, wypowiedzi o dojrzewaniu do życia kapłańskiego, dokumenty Kościoła na temat powołań. Zamieszczono tam także modlitwy o powołania oraz „skrzynkę intencji”, w której każdy może umieścić prośbę do kleryków poznańskiego seminarium o modlitwę w konkretnej sprawie.

Celem strony jest wskazywanie dróg chrześcijańskiej formacji do naśladowania Chrystusa. – Pragniemy publikować materiały formacyjne zapraszające do przyjaźni z Bogiem, słuchania Jego słowa i poświęcenia Mu swojego życia – mówi ks. Różański. Prefekt Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu podkreśla, że w ten sposób strona ma wskazywać trudną drogę naśladowania Jezusa, która – jak mówi Benedykt XVI – jest pełna sensu.
ms / Poznań
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 22 maja 2011
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.