Abp Michalik do konsekrowanych: jesteście ważni dla Kościoła i społeczeństwa

Osoby życia konsekrowanego są ważne dla Kościoła, dla wydarzeń społecznych, dla biednych i zagubionych – mówi abp Józef Michalik w życzeniach na obchodzony dzisiaj Dzień Życia Konsekrowanego. Nagranie z wypowiedzią metropolity przemyskiego dostępne jest na stronie przewodniczącego KEP.
Abp Michalik stwierdza, że Dzień Życia Konsekrowanego to wielki dzwon na obudzenie zainteresowania i modlitwy wobec ludzi konsekrowanych. Zauważa, że obchodzone 2 lutego święto jest wyrazem pamięci o tych osobach i uznania dla ich pracy.

- W tym dniu modlimy się i składamy ofiary na zakony klauzurowe, żeby powiedzieć tym ludziom, że nie są sami, że są ważni dla Kościoła, dla wydarzeń społecznych, dla biednych i zagubionych, których szukają modlitwą czy swoim czynem.

Zdaniem przewodniczącego KEP „w tym dniu wszyscy spojrzymy nowym okiem na tych, którzy swoje życie pragną ofiarować Bogu i ludziom”. Jednocześnie życzy wszystkim osobom życia konsekrowanego, żeby każdego dnia w swoim posługiwaniu odnajdywali jeszcze głębszy sens. – To jest możliwe, jeśli nasze życie będzie życiem prawdziwie chrześcijańskim i ludzi autentycznie zjednoczonych z Bogiem i między sobą – mówi abp Michalik.
pab / Przemyśl
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413 ; Data wydania: 02 lutego 2013
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski

Komentarze