Jutro papież wygłosi krótkie orędzie z okazji wystawienia Całunu Turyńskiego


Krótkie orędzie papieskie, nagrane kilka dni temu, jest gotowe do przedstawienia w stosownej chwili, gdy zażyczy sobie tego reżyser – zapowiedział 29 marca ks. Federico Lombardi SI, dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej. Chodzi o specjalne przesłanie Franciszka, które zostanie jutro, w Wielką Sobotę, w czasie specjalnego wystawienia Całunu Turyńskiego, które pokaże włoska telewizja RAI Uno w programie "Na Jego obraz".

Ta pierwsza w historii transmisja telewizyjna z wystawienia Całunu będzie wyemitowana z katedry turyńskiej, w której przechowywana jest ta szczególna relikwia chrześcijańska. W czasie trwania programu w głównej świątyni archidiecezji turyńskiej obecni będą miejscowy metropolita abp Cesare Nosiglia wraz z grupą osób niepełnosprawnych.

Orędzie, zarejestrowane na wideo w Watykańskim Ośrodku Telewizyjnym, zostanie przekazane jutro pod embargiem.

Gdy tylko zostanie ono zniesione, natychmiast będzie można je samemu pobrać z aplikacji "Sindone 2.0", utworzonej za zgodą archidiecezji turyńskiej we współpracy z Archidiecezjalną Komisją ds. Całunu i Muzeum Całunu.

Szczegóły dotyczące tego niezwykłego płótna będą dostępne na APP, gdzie można będzie się zapoznać z różnymi danymi na jego temat, łącznie z wyjątkową dokumentacją fotograficzną wysokiej rozdzielczości, która przybliży liczne szczegóły Całunu, także te niedostrzegalne gołym okiem.
kg (KAI/SIR) / Watykan
--
Katolicka Agencja Informacyjna

Komentarze