Oświadczenie Konferencji Episkopatu Polski w sprawie Telewizji Trwam (dokumentacja)

Biskupi zgromadzeni w Warszawie na 361. zebraniu plenarnym wydali oświadczenie w sprawie Telewizji Trwam. Podkreślono w nim, że Episkopat popiera prośbę fundacji „Lux Veritatis” o przyznanie stacji miejsca na cyfrowym multipleksie. Jak stwierdzono odrzucenie kolejnego wniosku o uzyskanie koncesji na nadawanie cyfrowe „oznaczałoby wyraźną dyskryminację wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce”.

Oświadczenie Konferencji Episkopatu Polski w sprawie Telewizji Trwam

Biskupi polscy zgromadzeni w Warszawie na 361. Zebraniu Plenarnym KEP po raz kolejny popierają prośbę fundacji „Lux Veritatis” do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznanie Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie.

Oczekują tego miliony obywateli naszej Ojczyzny w imię wolności słowa w przekazie medialnym. Stosowne wnioski w tej sprawie przesłane zostały przez sygnatariuszy na ręce Przewodniczącego KRRiT.

Oczekują tego wierni Kościoła Katolickiego w Polsce oraz Jego Pasterze w imię prawa i zasad demokratycznego państwa.

Telewizja Trwam od 10 lat ofiarnie służy dziełu pogłębiania wiary w Ojczyźnie i poza jej granicami, pełniąc swą posługę ewangelizacyjną. Stanowi także pomoc w odczytywaniu rzeczywistości religijnej, społecznej i informacyjnej naszej Ojczyzny.


Odrzucenie przez KRRiT kolejnego wniosku Telewizji Trwam o uzyskanie koncesji na multipleksie oznaczałoby wyraźną dyskryminację wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce.

Podpisali:

Pasterze Kościoła Katolickiego w Polsce

Warszawa, dnia 6 marca 2013 roku
rl (KAI) / Warszawa
--
Katolicka Agencja InformacyjnaKomentarze