Reakcje dziennikarzy po spotkaniu u Ojcem Świętym

To zwykle dziennikarze proszą innych o wypowiedzi i komentarze. Tym razem jednak po zakończonej audiencji Papieża Franciszka dla przedstawicieli mediów Radio Watykańskie poprosiło dziennikarzy o ich pierwsze reakcje po spotkaniu z nowym Biskupem Rzymu.
 
„Piękne spotkanie. Papież ciągle nas zadziwia taką swoją spontanicznością, serdecznością i to, co jakoś ciągle powraca, to że jest Franciszkiem. To imię jest jakoś głęboko w jego sercu i to pragnienie Kościoła ubogiego. To imię przedstawia się jako program jego papiestwa, tak to czytam. I chyba nie tylko ja” – powiedział ks. Tomasz Jaklewicz z Gościa Niedzielnego.

„Papież wiedział, co dziennikarzom trzeba powiedzieć. Dał newsa, skąd ma swoje imię. To jest wiadomość niesamowita. Myślę, że będziemy mieli przy nim dużo pracy; będzie co nadawać, będzie co pokazywać, ale to dobrze” – stwierdził Michał Jedynak z TVN 24.

„Widać, że to nie jest tak, żeby próbował naśladować któregokolwiek ze swoich poprzedników. To wszystko jest bardzo spójne. To, w jaki sposób zachowywał się tutaj, niezwykle skromnie, naturalnie, bezpośrednio, ale nie próbując kupić tych dziennikarzy jakimś żartem. Franciszek zrobił doskonałe wrażenie na dziennikarzach” – mówił Piotr Kraśko z TVP.
RV / Watykan
--
Katolicka Agencja Informacyjna

Komentarze