Inowrocław powiedział TAK życiu i rodzinie

„Każde życie jest bezcenne” – pod takim hasłem 15 maja, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, ulicami Inowrocławia przeszedł doroczny Marsz dla Życia i Rodziny. Pochód otworzył Prymas Polski abp Wojciech Polak, który przypomniał, że życie jest największym dobrem.

„Będąc tu razem możemy głosić prawdę o życiu i rodzinie, starać się, by świętość życia była nie tylko w nas, ale i wokół nas, bo życie jest święte od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Jest święte, bo święty jest Ten, który je daje. Życie jest największym dobrem. Chcemy tę prawdę głosić i tą prawdą żyć w naszych rodzinach” – mówił przed rozpoczęciem marszu abp Wojciech Polak.

Przypomniał też postać św. Jana Pawła, patrona rodziny, który tylekroć się o nią upominał i który nieustannie przypominał o świętości życia. „Niech się wstawia za rodzinami, za każdą i każdym z nas, byśmy sobie życie cenili, byśmy życiu służyli i byśmy tym naszym życiem dzielili się z innymi” – dodał abp Polak. Udzielił też wszystkim obecnym błogosławieństwa.

Pochód jak zawsze otwierała młoda para jadąca bryczką oraz orkiestra górnicza, za którą z transparentami, balonami i biało-czerwonym hasłem „dzieci to skarb, a nie garb” podążali mieszkańcy Inowrocławia. Pochód przeszedł na skwer im. św. Jana Pawła II, gdzie odbył się rodzinny festyn. W marszy szli również uczestnicy I Forum Ewangelizacyjnego, które tego dnia odbyło się w Inowrocławiu.

bgk / Inowrocław
--
Katolicka Agencja Informacyjna
Data wydania: 15 maja 2016

Komentarze