Przewodniczący KEP przesyła gratulacje nowemu ambasadorowi RP przy Stolicy Apostolskiej

Nadzieję, że misja nowego Ambasadora RP przy Stolicy Świętej, będzie okazją do jeszcze mocniejszego zacieśnienia relacji międzypaństwowych wyraził w liście gratulacyjnym dla Janusza Kotańskiego przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Publikujemy treść listu przekazaną KAI:

Szanowny Panie Ambasadorze,

w imieniu prezydium Konferencji Episkopatu Polski, polskich biskupów i wiernych składam Panu gratulacje z okazji złożenia listów uwierzytelniających na ręce Jego Świątobliwości Papieża Franciszka i rozpoczęcia działalności dyplomatycznej przy Stolicy Apostolskiej.

Mam nadzieję, że Pana misja, jako Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Świętej, będzie okazją do jeszcze mocniejszego zacieśnienia relacji międzypaństwowych, które wpiszą się świetnie w historię otwartych, dobrych i owocnych kontaktów miedzy Rzymem a Polską. Będzie to również sposobność, aby włożyć należyty wysiłek w promowanie myśli największego z rodu Polaków - św. Jana Pawła II.

Za jego wstawiennictwem powierzam Bogu życie i pracę Pana Ambasadora oraz wszystkich Współpracowników, przesyłając pasterskie błogosławieństwo.

podpisał arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

xpr-a / Warszawa
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 24 czerwca 2016