Franciszek na Anioł Pański: Święty Jan Paweł II radował się z nieba

Święty Jan Paweł II radował się z nieba i pomoże wam zanieść wszędzie radość Ewangelii - powiedział papież do blisko dwóch milionów młodych podczas modlitwy Anioł Pański. Dziś jeszcze papież spotka się w krakowskiej Tauron Arenie w wolontariuszami i organizatorami ŚDM a o 18.30 odleci do Rzymu.

Franciszek podziękował organizatorom ŚDM za przygotowanie "tego duchowego dotlenienia". Słowa wdzięczności skierował także do młodych pielgrzymów. - Wielkie „dziękuję” kieruję do was, drodzy młodzi! Napełniliście Kraków entuzjazmem waszej wiary, który udziela się innym. Święty Jan Paweł II radował się z nieba i pomoże wam zanieść wszędzie radość Ewangelii - powiedział papież.

Dodał, że były to dni doświadczenia piękna powszechnego braterstwa w Chrystusie, "który jest centrum i nadzieją naszego życia". - On mówił do serca każdego z was: odnowił was swoją miłością, pozwolił wam odczuć światło Jego przebaczenia, moc Jego łaski - powiedział. Dzięki temu doświadczeniu, jak mówił Franciszek, po powrocie do swoich krajów i wspólnot młodzi będą mogli żyć i postępować w miłosierdziu. 

Jak podkreślił, tą, która uczy nas, jak nie tracić otrzymanego daru, ale zachowywać go w sercu, jest Maryja. "W ten sposób każdy z was, ze swoimi ograniczeniami i słabościami może być świadkiem Chrystusa, tam gdzie mieszka, w rodzinie, parafii, stowarzyszeniach i grupach, w miejscach nauki, pracy, służby, rozrywki wszędzie tam, gdzie Opatrzność was poprowadzi na waszej drodze" - wskazał Ojciec Święty.

Na zakończenie poinformował, że kolejnym miejscem światowego spotkania młodych będzie Panama. ŚDM odbędą się tam za trzy lata.
am / Kraków
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 31 lipca 2016