ŚDM: pielgrzymi od rana tłumnie gromadzą się w Łagiewnikach

Od wczesnych godzin porannych pielgrzymi tłumnie gromadzą się w Łagiewnikach. Niektórzy na polach przed Sanktuarium Bożego Miłosierdzia są już od czwartej rano.

"Wstaliśmy dzisiaj o trzeciej, żeby być jak najbliżej i modlić się tutaj z papieżem Franciszkiem. Jest to dla nas szczególne miejsce kultu Bożego miłosierdzia. Przyjechaliśmy aż z Gdańska, aby doświadczyć tej miłości miłosiernej Boga" - powiedziała siostra Emmanuela ze Zgromadzenia Sióstr Rodziny Betańskiej. 

Jak dodała wizyta papieża w Łagiewnikach połączona ze sprawowaniem sakramentu pokuty i pojednania to wyraźny symbol pokory i uniżenia. "Zasiadając do konfesjonału jako głowa Kościoła pokazuje on ludzki i boski gest miłosierdzia zarazem" - oceniła.

Na placu przed sanktuarium znalazł się już również Stanisław Wróbel z Nowego Targu, ubrany w piękny góralski strój. "To jest wyznanie wiary. Przyjechałem, by zobaczyć Ojca Świętego, który nas prowadzi na tej drodze wiary. Byłem zaskoczony, kiedy się dowiedziałem, że będzie spowiadał. Sam bym się u niego wyspowiadał, ale i tak pójdę tutaj do spowiedzi, by pojednać się w tak wyjątkowym dniu z Bogiem" - opisał.

Nie brakuje również pielgrzymów z zagranicy. "Zgodnie z tym, co powiedziała siostra Faustyna to bardzo ważne, aby tutaj przychodzić. To najlepsze miejsce na świecie, aby jednać się z Bogiem. Polacy powinni być dumni i szczęśliwi, że mogą tu przebywać na co dzień" - przyznała May Agbakoba z Nigerii, której dwie córki są wolontariuszkami Światowych Dni Młodzieży.

Kustosz łagiewnickiego sanktuarium, ks. Franciszek Ślusarczyk, obecny o poranku w bazylice podkreślił, że przyjazd papieża to wielka radość i nadzieja. "Będziemy się modlić z nim o miłosierdzie dla młodzieży z całego świata, rodzin i przebywających tu pielgrzymów, a także dla spowiedników. Zwłaszcza, że Ojciec Święty sam zasiądzie tutaj do konfesjonału" - powiedział.
luk / Kraków
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 30 lipca 2016