Abp Hoser: cierpienie i modlitwa to narzędzia zbawiające świat

Cierpienie i modlitwa to narzędzia zbawiające świat - podkreślił abp Henryk Hoser. W Niedzielę Palmową która rozpoczyna Wielki Tydzień bp warszawsko-praski przewodniczył wieczorem uroczystej Mszy św. w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika.

W czasie liturgii przypomniał o wartości Męki Chrystusa, dzięki której człowiek został odkupiony. – Cierpienie i śmierć są skutkiem naszej grzesznej natury. Jezus przyjmując je na siebie uratował nas od śmierci wiecznej – podkreślił abp Hoser.

Zwrócił uwagę, że powołaniem chrześcijanina jest podążanie drogą swojego Mistrza, który „Idzie przez wieki krwią Swoją znacząc drogę”. - Jeżeli nie przyjmiemy naszego krzyża wówczas nie stajemy się podobnymi do Chrystusa – zauważył kaznodzieja.

Przypomniał jednocześnie słowa św. Paweł, który zachęca by dopełniać w swoim ciele udręk Jezusa. - Dopiero w ten sposób stajemy się wielcy, w ten sposób pomagamy innym. Modlitwa bowiem i cierpienie to ogromnie silne narzędzia które zbawiają ten świat – przekonywał bp warszawsko-praski.

Abp Hoser odniósł się również do zamachów w Egipcie, gdzie w wyniku eksplozji w dwóch koptyjskich kościołach zginęło wiele osób a część jest ranna. - Barbaria która w tej chwili panuje nad światem może być zwyciężona tylko poprzez Tego, Którego nazywamy Zwycięzcą śmierci, piekła i szatana – podkreślił abp Hoser.

mag / Warszawa
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 09 kwietnia 2017
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski