Poznań: nieszpory w wigilię uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Abp Stanisław Gądecki będzie przewodniczył nieszporom w wigilię uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła, patronów najstarszej na ziemiach polskich katedry. Metropolita poznański wręczy medale „Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis” (za wybitne zasługi dla archidiecezji poznańskiej) oraz udzieli posłania misyjnego wolontariuszom wyjeżdżającym na letnie misje.

Podczas nieszporów ponad 60 osób, z różnych środowisk misyjnych działających w archidiecezji poznańskiej, otrzyma krzyże misyjne. Wolontariusze udadzą się do Kenii, Kamerunu, Rwandy, Jerozolimy, Kazachstanu, Brazylii, Indii, Włoch i na Ukrainę.

W lipcu grupa studentów z Akademickiego Koła Misjologicznego (AKM) im. dr Wandy Błeńskiej działającego przy Wydziale Teologicznym UAM po raz kolejny uda się na doświadczenie misyjne w Domu Pokoju w Jerozolimie. Drugą grupę z AKM będą stanowić młodzi, którzy wyjadą do Kibeho w Rwandzie, a dwie osoby z AKM udadzą się do Kazachstanu.

Członkowie Przymierza Miłosierdzia będą posługiwać wśród dzieci, osób bezdomnych i uzależnionych w Rio de Janeiro, w Sao Paulo i Sao Jose w Brazylii. Młodzi z tej wspólnoty wyjadą też do Cagliari we Włoszech, do Kalkuty w Indiach i do Gródka Podolskiego na Ukrainie, gdzie będą odwiedzać osoby starsze i niepełnosprawne. Na Ukrainę wyjadą też młodzi z Wolontariatu Misyjnego Rób Dobro oraz z Diakonii Misyjnej Ruchu Światło-Życie w Poznaniu.

Z kolei studenci prowadzący projekt „Leczymy z misją” na przełomie lipca i sierpnia pojadą do Kenii.

W sierpniu młodzi z Duszpasterstwa Akademickiego św. Roch, działającego przy parafii św. Rocha w Poznaniu, oraz mężczyźni z poznańskiej Wspólnoty Lew Judy wyruszą do Kibeho w Rwandzie.

W dwóch afrykańskich krajach – w Kamerunie i w Kenii – będą posługiwać osoby związane z Fundacją Redemptoris Missio. Najdłużej, bo do marca 2018 r. w Garua-Bouli w Kamerunie pozostanie położna, Sara Suchowiak.

W październiku na wolontariat do domu L’Arche w Nyahururu w Kenii udadzą się członkowie poznańskiej Wspólnoty L’Arche.

W sam dzień uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła, 29 czerwca, Sumie odpustowej w poznańskiej katedrze o godz. 10 będzie przewodniczył abp Berlina Heiner Koch. Tego dnia również miasto Poznań obchodzi swoje święto patronalne.
msz / Poznań
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 28 czerwca 2017
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski
Depesza w formacie do drukuDepesza w formacie tekstowym