„Spuszczamy powietrze z polityków” – modlitewna akcja „Gościa Niedzielnego”

„Spuszczamy powietrze z polityków” – pod taką nazwą internetowy portal tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny” zainicjował akcję modlitewną, polegającą na tym, że jej uczestnicy modlą się za jednego z 460 posłów polskiego Sejmu. Po 24 godzinach od startu uczestniczy w niej około 7 tys. osób. Większość z nich nie ukrywa zaniepokojenia sytuacją w polskim parlamencie.

O akcji, do której można się dołączyć poprzez wejście na specjalną zakładkę portalu Gosc.pl lub poprzez Twitter #spuszczamypowietrze, napisały już nawet zagraniczne agencje prasowe. Z godziny na godzinę zyskuje na popularności wśród internautów. 

Dziennikarz „Gościa Niedzielnego” Jarosław Dudała podkreślił, że akcja nie jest wymierzona przeciw komukolwiek. „Świetnie zrozumieli to internauci, którzy – wylosowawszy nielubianego polityka – przyznawali: «będzie ciężko, ale będę się starać»” – napisał na stronie portalu.

Pomysłodawcą akcji był ks. Rafał Jaroszewicz z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. „Zgłosił się z nim do nas pół roku temu, podczas blokady Sejmu. Wtedy jednak nie byliśmy gotowi do przeprowadzenia takiej kampanii od strony informatycznej. Ks. Rafał ponownie zadzwonił w tej sprawie w zeszły poniedziałek. Uznaliśmy, że nie warto, bo są wakacje, a w polityce nie dzieje się nic na tyle gorącego, by uruchamiać taką inicjatywę. Sejmowe wydarzenia wtorkowego wieczoru przekonały nas, że bardzo się myliliśmy. A w środę rano akcja ruszyła” – wyjaśnił Dudała.

„Duch Święty podpowiada: módl się. Wtedy sprawy ułożą się tak, jak powinny” – podkreśla portal, tłumacząc zasady akcji. Polega ona na tym, że jej uczestnikom przydzielony zostaje przez system jeden z 460 posłów polskiego Sejmu. „Módl się za niego. A Bóg niech działa i odmienia oblicze ziemi. Tej ziemi” – apelują inicjtaorzy przedsięwzięcia.
Oficjalny twitterowy hashtag akcji – #spuszczamypowietrze.

rk / Katowice
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 20 lipca 2017
Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski