Niepokalanów: trwa Wielkie Zawierzenie Najświętszemu Sercu Maryi

Od 6 do 22 września w Niepokalanowie trwa Wielkie Zawierzenie Najświętszemu Sercu Maryi. W specjalnym nabożeństwie odprawianym z okazji 100-lecia objawień w Fatimie i 100-lecia Rycerstwa Niepokalanej, ojcowie franciszkanie każdego dnia modlą się w intencji poszczególnych stanów i grup społecznych i zapraszają do przesyłania swoich intencji.

Nabożeństwo Wielkiego Zawierzenia Najświętszemu Sercu Maryi składa się z codziennej modlitwy różańcowej i Mszy św. z adoracją i odmówieniem aktu zawierzenia, po których następuje spotkanie ze specjalnie zaproszonymi gośćmi, takimi jak m.in. Patrycja Hurlak, dr Antoni Zięba, Ewa Ziętek i Roman Kluska. Na czas nabożeństwa Wielkiego Zawierzenia Najświętszemu Sercu, ojcowie franciszkanie udostępnili modlącym się figurę Matki Bożej Fatimskiej przekazaną Polakom przez papieża Pawła VI.

- Jeśli nie możesz przyjechać wyślij swoje intencje na adres: zawierzenieintencje@gmail.com - zachęcają za pośrednictwem portali społecznościowych gospodarze, prosząc by wiadomości opatrywać tytułem "Zawierzenie Maryi - imię i nazwa miejscowości". 

Wielkie Zawierzenie Najświętszemu Sercu Maryi, które rozpoczęło się 6 sierpnia, potrwa do 22 sierpnia br. Wśród stanów i grup społecznych polecanych w kolejnych dniach modlitwy, znajdują się m.in rządzący, sportowcy, rodziny, modlitwa za wrogów Kościoła i dziękczynienie za dar życia. W ostatnim dniu nabożeństwa rozpocznie się także Max Festiwal - franciszkańskie spotkanie młodzieży. 

Szczegółowe informacje o nabożeństwie i innych inicjatywach jubileuszowych znajdują się na stronie: http:// niepokalanow.pl/sanktuarium/wielkie-zawierzenie/

abd / Niepokalanów
--
Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 09 sierpnia 2017