Jasna Góra: paulini życzą wytrwałości w codziennych zmaganiach o wolność wewnętrzną

W tegorocznych życzeniach z Jasnej Góry na uroczystość Narodzenia Pańskiego paulini zachęcają do wytrwałości i niezłomności w codziennych zmaganiach o wolność wewnętrzną.

- W roku 100-lecia niepodległości Polski z sanktuarium Narodu, gdzie codziennie pamiętamy w modlitwie o naszej Ojczyźnie, życzę całej naszej Ojczyźnie, wszystkim Polakom wytrwałości i niezłomności w codziennych zmaganiach w walce o wolność wewnętrzną. Idąc za słowami św. Jana Pawła II, że tu, na Jasnej Górze, `zawsze byliśmy wolni`, życzę właśnie tej wolności wewnętrznej, która płynie z wiary, z zaufania do Boga, do Matki Najświętszej - życzy przeor Jasnej Góry.

O. Waligóra zapewnił wszystkich o modlitewnej pamięci w duchowej stolicy Polski. Złożył życzenia także tym, którzy żyją poza granicami kraju „dziękując Bogu za każdego rodaka, który nosi w swoim sercu miłość do ziemi z której wyrósł”.

Przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra życzy, by nadzieja, pokój i radość, jakie niesie tajemnica Bożego Narodzenia, obecności Boga pośród nas, przenikały głęboko w ludzkie serca. 

O. Arnold Chrapkowski, przełożony generalny Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika przypomniał, że w tym wyjątkowym czasie do każdego z nas Bóg kieruje zaproszenie, by z ufnością i nadzieją powierzać Mu swoje trudy i słabości, udręki dnia codziennego.

„Tej właśnie nocy aniołowie w Betlejem ogłaszają radosną nowinę: `Dziś w mieście Dawid narodził się Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan`. Dlatego w tym wyjątkowym czasie, do każdego z nas skierowane jest zaproszenie: „Przyjdźcie! Przyjdźcie do Jezusa i Maryi! Przyjdźcie z najgłębszej potrzeby `Nie bójcie się! Oto zwiastuję Wam radość wielką” - napisał w bożonarodzeniowych życzeniach generał paulinów.

Życzenia bożonarodzeniowe przełożonego generalnego Zakonu Paulinów oraz przeora Jasnej Góry kierowane są do wszystkich rodaków w kraju i na emigracji.

mir / Częstochowa

Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 25 grudnia 2017
Wydawca: KAI; Red. Naczelny Marcin Przeciszewski