Rosja: młodzi katolicy spotkali się na Syberii

Na Syberii trwa 7. krajowe spotkanie młodzieży katolickiej w Rosji. Bierze w nich udział ok. 250 młodych ludzi, duszpasterze i siostry zakonne. Uczestnikom towarzyszy także nuncjusz apostolski w Rosji abp Celestino Migliore i bp Cyryl Klimowicz biskup diecezji irkuckiej - pod względem powierzchni największej na świecie - na terenie której trwa spotkanie.

- Zachęcam was, drodzy młodzi, byście o swoim powołaniu rozmawiali z Bogiem na kolanach (...) Nie bójcie się, Bóg nie chce dla was zła. Jego propozycja i jego łaska pomogą wam wypełnić wasze powołanie. Jeśli Pan naprawdę wzywa, daje też moc, by zrealizować to wezwanie - mówił bp Cyryl Klimowicz ordynariusz diecezji św. Józefa w Irkucku, do ponad 250 młodych, którzy przyjechali na jego zaproszenie na Syberię, by tam wziąć udział w 7. spotkaniu młodzieży katolickiej z całego kraju. 

Tematem 7. krajowego spotkania młodych katolików w Rosji, które rozpoczęło się 19 lipca nad Bajkałem, są słowa "Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga" (Łk 1,30), które papież Franciszek wybrał na temat tegorocznego Światowego Dnia Młodzieży obchodzonego w diecezjach na całym świecie. 

W sercu Syberii, na terenie największej pod względem powierzchni na świecie diecezji irkuckiej, zebrało się ok. 250 młodych, którym towarzyszy 17 księży i sióstr zakonnych oraz biskupi reprezentujący cztery spośród pięciu rosyjskich diecezji. Każdego dnia młodzi są zaproszeni do pogłębienia jednego, konkretnego tematu. Pierwszego dnia rozmawiali o życiu wewnętrznym. Drugi, przeznaczony jest na rozmowy o powołaniu, a młodzi mogą m.in. wziąć udział w "targach powołaniowych", wzorowanych na Centrum Powołaniowym organizowanym w czasie Światowych Dni Młodzieży.

azr (KAI/SIR) / Irkuck

Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 21 lipca 2018
Wydawca: KAI; Red. Naczelny Marcin Przeciszewski