Kard. Ouellet: życie osób konsekrowanych przepełnione jest miłością, miłosierdziem i służbą

„Wasze życie jest radosnym wyznaniem wiary w życie przepełnione miłością, dlatego wasze życie przepełnione jest miłosierdziem i służbą”– mówił kard. Marc Ouellet do osób życia konsekrowanego. Prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Biskupów przewodniczył uroczystym nieszporom w święto Podwyższenia Krzyża św. i drugi dzień zgromadzenia plenarnego Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE).

W poznańskiej katedrze zgromadzili się przewodniczący konferencji episkopatów państw Starego Kontynentu uczestniczący w zgromadzeniu plenarnym tej kościelnej organizacji.

Do udziału w wieczornej modlitwie Kościoła zostali zaproszeni w szczególny sposób siostry i bracia zakonni oraz członkowie instytutów świeckich i stowarzyszeń życia apostolskiego, działających na terenie archidiecezji. 

W kazaniu kard. Ouellet przypomniał, że krzyż jest szczytem miłości Boga do ludzkości, „a my wszyscy, razem jako pasterze, osoby życia konsekrowanego i świeccy jesteśmy zaangażowani w głoszenie tej miłości”. 

„Uznajmy, że nasze świadectwo mogłoby być lepsze i bardziej wyraziste. Prośmy pokornie Chrystusa ukrzyżowanego, abyśmy potrafili podążać za Nim w radości i nadziei”– zaapelował hierarcha.

W Poznaniu odbywa się zgromadzenie plenarne Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE), które zakończy się w niedzielę 16 września. Tematem obrad są słowa: „Duch solidarności w Europie”.

msz / Poznań

Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 14 września 2018
Wydawca: KAI; Red. Naczelny Marcin Przeciszewski

Komentarze