16 października - Chrześcijańska doskonałość

A oto podszedł do Niego pewien człowiek i zapytał: Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne? (...) Jezus mu odpowiedział: Jeśli chcesz być doskonały (…) - Ewangelia wg św. Mateusza 19,16.21

Przeczytaj: Księga Ezechiela 36,25-29

 W jaki sposób możemy stać się bez zarzutu? Jak można osiągnąć doskonałość? Doskonałość oznacza kompletność, życie w taki sposób, że nie ma we mnie niczego, co by odwracało moją uwagę od Chrystusa. To życie, w którym jestem całkowicie skupiony na Nim. Żeby tak żyć, potrzebujemy Ducha Bożego, ale On jest w stanie to uczynić. Jeśli obecnie moja uwaga nie jest całkowicie skoncentrowana na Chrystusie, jest tak dlatego, że nie pozwoliłem Mu, by mnie zanurzył w sobie. Kiedy koncentruję się na Chrystusie, mogę naprawdę żyć. Muszę pozwolić Duchowi Świętemu oczyścić moje życie ze wszystkiego, co odwraca moją uwagę od Chrystusa.
 Jeśli Pan Jezus nie jest Panem naszego życia, w naszym wnętrzu jest coś, co powoduje, że jesteśmy w stanie Go ukrzyżować. Możemy złamać Mu serce, a nasz brak lojalności wobec Niego ostatecznie oddzieli Go od nas, przy okazji nas niszcząc. Jego moc jest zdolna udoskonalić miłość, jaką nosimy w sercu, tak by stał się naszym Panem i przejął kontrolę nad naszym życiem. Czy w twoim wnętrzu Bóg ma jakiegoś rywala, czy też jesteś całkowicie w Nim zanurzony? (za: Każdy dzień)