26 października - Bóg – źródło prawdy

Jest on jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą - Psalm 1,3

Przeczytaj: Psalm 1

 Pismo Święte mówi, że Bóg jest źródłem wszelkiej prawdy. Jeśli się od niej odwrócimy, skończymy pełni złudzeń lub urojeń, ponieważ tylko prawda tworzy rzeczywistość. Odchodząc od prawdy, tracimy z oczu rzeczywistość, a nasze złudzenia nas niszczą.
 Miałem koło sześćdziesiątki, kiedy zacząłem się zastanawiać, skąd pochodzi słowo prawdziwy. Wyciągnąłem słownik i dowiedziałem się, że słowo prawdziwy pochodzi od dawnego indoeuropejskiego wyrazu oznaczającego drzewo. Im więcej o tym myślałem, tym bardziej sensowne to mi się wydawało. Drzewo się nie przemieszcza. Możemy zawsze liczyć na to, że każdego ranka po przebudzeniu zastaniemy je tam, gdzie było. Tak samo jest z prawdą. Możemy na nią liczyć. Ona nas nie zwiedzie. Nie ukaże nam jednego oblicza dzisiaj, a innego jutro. Zaś najlepsza wiadomość jest taka, że Jezus Chrystus jest Prawdą. On jest absolutnie, całkowicie wierny i godzien zaufania. A kiedy On porządkuje nasze życie, tkwimy w rzeczywistości i chodzimy w prawdzie.

Jest on jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą, które wydaje owoc w swoim czasie, a liście jego nie więdną: co uczyni, pomyślnie wypada.
- Psalm 1,3 -