31 października - Gotów na przygodę

Idź przeto teraz, oto posyłam cię do faraona, i wyprowadź mój lud, Izraelitów, z Egiptu - Księga Wyjścia 3,10 

Przeczytaj: Księga Wyjścia 3,1 - 4,20

 Bóg stawia swój lud i swoje świadectwo dokładnie w samym centrum tego wszystkiego, co ważne. Zakładamy, że jeśli będziemy za Nim podążać, skazani jesteśmy na życie, które będzie małe i nieznaczące, ale prawda jest taka, że On tylko czeka, by sprawić, żeby nasza małość eksplodowała i by umieścić nas w miejscach, o których mogliśmy tylko pomarzyć. Bóg umieścił maleńkiego Mojżesza w samym środku najpotężniejszej rodziny na świecie, by był kształcony przez najlepszych nauczycieli, dzięki którym mógł się nauczyć, na czym polega przywództwo i odpowiedzialność. Bóg również umieścił Izraela w środku ówczesnej potęgi militarnej. Jeśli chciałeś udać się z Rzymu do Egiptu lub z Egiptu do Babilonu albo z imperium Hitytów do Egiptu, musiałeś i tak jechać drogą oddaloną kilka mil od Jerozolimy.
 Musimy zrozumieć, że nie nawiązaliśmy współpracy z innym człowiekiem. Pozostawieni sami sobie niewiele byśmy osiągnęli, ale mamy relację z Trójjedynym Bogiem, który jest suwerenny i który działa, by odkupić świat. To niesamowite, że większą część swojego zadania powierzył właśnie nam, a jeszcze bardziej niezwykłe jest to, że to upoważnienie pozwala, by mógł nas używać w swoim planie odkupienia świata.
 Nie możesz się godzić na małość, nawet jeśli nie jest taka najmniejsza. Bóg czeka, by cię zabrać w różne miejsca i postawić wobec możliwości, które pojawiały się chyba tylko w twoich najśmielszych snach. Kluczem do tego jest pozwolenie, by dał ci te możliwości i zaprowadził w nowe miejsca. Czy jesteś gotów na przygodę?