9 października - Zaufanie

Wytrwajcie we Mnie, a Ja [będę trwał] w was. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – o ile nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie - Ewangelia wg św. Jana 15,4 

Przeczytaj: Ewangelia wg św. Jana 15,1-8  

 Dawniej razem z żoną wybieraliśmy się czasami w męczącą podróż z Kentucky, gdzie się uczyłem, do Schenectady w stanie Nowy Jork, gdzie mieszkała rodzina mojej żony. Podróżowaliśmy pociągiem ciągniętym przez dwa potężne parowozy. Im było zimniej, tym piękniej wyglądały te żelazne rumaki – były symbolami niezwykłej mocy. W drodze powrotnej pociąg zatrzymywał się w mieścinie zwanej Harmon niedaleko Nowego Jorku. Któregoś dnia zapytałem konduktora, dlaczego pociąg zatrzymuje się w tak zapadłej dziurze położonej tak blisko metropolii, jaką jest Nowy Jork.
 Odpowiedział: „Tutaj zmieniamy silniki. Zjeżdżamy w dół, ku miastu, więc nie możemy korzystać z tych parowozów, które dymią i sypią iskrami. Musimy więc je zmienić na lokomotywę elektryczną”.
 Poszedłem obejrzeć tę lokomotywę. Z zaskoczeniem ujrzałem najbardziej zwyczajną i nieromantyczną maszynę, jaką można sobie wyobrazić. Była niewielka, nie wibrowała ani nie dymiła. Po prostu sobie stała. Zapytałem więc konduktora, skąd taka mała maszyna bierze swoją moc. „Czy widzi pan ten trzeci kabel, o tam?”, zapytał. „Jest podłączony do wodospadu Niagara, więc cała energia wytwarzana przez wodospad płynie do tej lokomotywy właśnie przez ten kabel”.
 Oto biblijny obraz zaufania. Kiedy Chrystus zabiera grzech z twojego serca, możesz przytulić się do Niego i podłączyć się do Jego życia, a wtedy do twojego życia zacznie napływać Boża moc. Ta moc, poprzez Ducha Świętego umożliwi ci upodabnianie się do Pana Jezusa, będącego źródłem wszelkiej sprawiedliwości. Ten trzeci kabel umożliwia ludziom, takim jak my – szarym, brudnym i absolutnie nieromantycznym – stanie się nowymi stworzeniami, pełnymi życia, światła i skutecznymi w mocy Ducha Świętego.

za: Każdy dzień