13 lutego - Oczytany chrześcijanin

Czyż nie wiecie, że gdy zawodnicy biegną na stadionie, wszyscy wprawdzie biegną, lecz jeden tylko otrzymuje nagrodę? Przeto tak biegnijcie, abyście ją otrzymali - 1 List do Koryntian 9, 24

Przeczytaj: 1 List do Koryntian 9, 24-27.

Któregoś dnia, kiedy mój syn studiujący wówczas medycynę przebywał w domu, odbyliśmy rozmowę na temat jego pracy. Powiedziałem do niego: „Medycyna jest tym, czym chcesz się zająć. Zamierzasz poświęcić temu swoje życie i będziesz to kochać. Poświęcisz temu wszystko, co masz i będziesz to robić bez końca. Ale musisz uważać. Po pierwsze, obudzisz się któregoś dnia, mając pięćdziesiąt lat, a twoją głowę będzie wypełniać tylko ludzka anatomia i sposoby używania skalpela. To raczej niewielka pożywka dla intelektualnego, emocjonalnego i duchowego życia. Musisz zacząć się zmuszać, by każdego dnia przeczytać coś, co nie dotyczy medycyny, tak, żebyś mając pięćdziesiątkę, był człowiekiem a nie tylko chirurgiem. Przez dziesięć lat, co roku powinieneś przeczytać całą Biblię od początku do końca. Czytając trzy rozdziały każdego dnia, a pięć rozdziałów w niedzielę, przeczytasz ją w ciągu roku, a w ciągu dziesięciu lat staniesz się na wpółpojętnym chrześcijańskim laikiem”.

Ta zasada jest prawdziwa, nawet jeśli twój zawód nie jest tak wymagający jak praca lekarza. Każdy chrześcijanin powinien czytać rzeczy niezwiązane z bezpośrednimi zainteresowaniami, aby posiadana przez niego wiedza była wszechstronna i pełna; no i każdy chrześcijanin potrzebuje każdego dnia spędzić chwilę na studiowaniu Bożego Słowa. Wraz z upływem lat, czas poświęcony na czytanie Słowa Bożego stanie się najcenniejszy, a ty wiele zyskasz dzięki chwilom spędzonym z Bogiem.

za: Każdy dzień