Warszawa: dziś prezentacja książki Magdaleny Wolińskiej-Riedi „Kobieta w Watykanie”

Jak wygląda życie w Watykanie, gdzie najbliższym sąsiadem jest sam papież? Jak działa system karny, administracyjny, opieka medyczna? I jak od czasu św. Jana Pawła II zmieniła się Stolica Apostolska? - m.in. na te pytania odpowiada Magdalena Wolińska-Riedi. Nakładem Wydawnictwa ZNAK ukazała się właśnie jej książka „Kobieta w Watykanie. Jak żyje się w najmniejszym państwie świata”. Prezentacja publikacji już dziś o godz. godz. 13.30 w Centrum Medialnym KAI w Warszawie.

Magdalena Wolińska-Riedi od 2014 roku pracuje jako korespondentka Telewizji Polskiej w Watykanie. Niewiele osób jednak wie, że jest pierwszą kobietą tłumaczem watykańskich sądów i pierwszą w historii dziennikarką na co dzień tam żyjącą. Współrealizowała filmy i seriale o świecie za Spiżowa Bramą. Jako jedna z nielicznych kobiet mieszkała w Watykanie przez kilkanaście lat. Teraz opowiada czytelnikom o tym, jak wygląda tam codzienne życie. Zdradza zaskakujące fakty i ciekawostki.

Prezentacja książki „Kobieta w Watykanie. Jak żyje się w najmniejszym państwie świata” odbędzie się dzisiaj (poniedziałek) o godz. 13.30 w Centrum Medialnym Katolickiej Agencji Informacyjnej (Warszawa, Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 9, I piętro).

Spotkanie z autorką, Magdaleną Wolińską-Riedi, poprowadzi Marek Zając.

rl (KAI) / Warszawa

Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 16 września 2019
Wydawca: KAI; Red. Naczelny Marcin Przeciszewski