Watykan: opublikowano świadectwa z ŚDM w Panamie

Kilkadziesiąt świadectw młodych ludzi z całego świata, bogata galeria fotograficzna i najważniejsze fragmenty przemówień papieża Franciszka ze Światowych Dni Młodzieży w Panamie składają się na 25. numer "Magazynu ŚDM" wydawanego przez Stolicę Apostolską po każdej edycji spotkania młodych z Ojcem Świętym.

Wśród kilkuzdaniowych świadectw, zamieszczonych najnowszym "Magazynie ŚDM" i pogrupowanych w bloki tematyczne, odpowiadające przebiegowi spotkania, znajdują się także polskie akcenty. W krótkiej antologii umieszczono aż trzy polskie świadectwa.

"Droga Krzyżowa była niezwykle poruszająca. To było dla mnie symboliczna chwila, kiedy młodzi ludzie z Wenezueli i Nikaragui nieśli krzyż przez trzy ostatnie stacje. To tak, jakby brali na swoje ramiona to, co dzieje się w ich krajach. Wielokrotnie w goszczących nas rodzinach słyszeliśmy: pomódlmy się za Wenezuelę, za Nikaraguę. To pokazywało, jak wrażliwi są Panamczycy" - wspomina Michał (w publikacji umieszczono jedynie imiona i kraj pochodzenia młodych ludzi).

"Tak, jak Maryja wypowiedziała swoje TAK dla Bożych obietnic, tak i ja z moim chłopakiem powiedzieliśmy TAK naszemu powołaniu do małżeństwa. Ostatniego dnia ŚDM w Panamie zaręczyliśmy się, powierzając naszą przyszłość Panu" - czytamy z kolei w krótkim świadectwie Anny i Rafała.

W publikacji znajduje się też zdjęcie polskiego wolontariusza Bartosza Placaka z papieżem. To właśnie on, w imieniu młodych wolontariuszy z całego świata, składał świadectwo przed Ojcem Świętym na zakończenie ŚDM w Panamie. 

25. numer "WYD Magazine" można pobrać lub przekartkować online na stronie Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia: http://www.laityfamilylife.va/content/laityfamilylife/it/giovani/wyd-magazine/n--25--maggio-2020.html Publikacja, która pierwotnie była wydawana jedynie w formie drukowanej, ma blisko trzydziestoletnią tradycję. Początkowo wydawana była przez Papieską Radę ds. Świeckich, przekształconą obecnie w Dykasterię ds. Świeckich, Rodziny i Życia, wspólnie z Fundacją Jana Pawła II dla Młodych, działającej od lat przy tym watykańskim urzędzie.

azr (KAI) / Watykan

Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 18 czerwca 2020
Wydawca: KAI; Red. Naczelny Marcin Przeciszewski

Komentarze