Szczyrk: ekumeniczne „Lato z Biblią”

Egzemplarze Pisma Świętego rozdawali 5 lipca ks. Jan Byrt oraz parafianie wspólnoty ewangelicko-augsburskiej w Szczyrku Salmopolu. „Lato z Biblią” – to kolejna ekumeniczna akcja luterańskiego duchownego mająca na celu krzewienie słowa Bożego.


Po niedzielnym nabożeństwie, na parkingu, przy ruchliwej drodze łączącej Szczyrk i Wisłę, parafianie ustawili specjalne stoisko. Rozdawali tu Biblie dla motocyklistów. „Nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania. Motocykliści, wiedząc o naszym projekcie, przyjeżdżali z różnych stron Śląska. Po krótkiej rozmowie na temat naszej idei zabierali Biblie w drogę z wielką radością” – wyjaśnił proboszcz filialnej parafii ewangelickiej.

„Co ciekawe, nasze stoisko z Bibliami odwiedzali nawet rowerzyści. Zatrzymywali się i pytali, czy mogą też otrzymać. Co mieliśmy zrobić, też darowaliśmy. Może z rowerzysty w przyszłości będzie motocyklista. Teraz musimy uzupełnić nasze zapasy Słowa Bożego” – wytłumaczył duchowny i zaprosił za dwa tygodnie, 19 lipca, tym razem rowerzystów i kierowców samochodów. 

„Można otrzymać słowo Boże gratis. Każdy otrzymuje je od nas, bez względu na przynależność kościelną. Chcemy w myśl słów Apostoła Pawła, by słowo Boże mieszkało w naszym narodzie obficie” – zapewnił.

Ks. Jan Byrt zrealizował już wiele swoich nietuzinkowych pomysłów ewangelizacyjnych i charytatywnych. Zapraszał m.in. na wypoczynek dzieci ze Słowacji i Bieszczad, gościł cudzoziemców, którzy za darmo uczyli dzieci angielskiego. Rozdawał koszulki i silikonowe opaski z biblijnymi cytatami oraz zbudował ołtarz europejski w Beskidzie Śląskim, przy którym od czasu do czasu odbywają się nabożeństwa ekumeniczne.

10 lat temu, dzięki inicjatywie duchownego, na trasie Bielsko-Biała - Szczyrk kursowały autobusy z napisem „Wierzysz w Boga? Nie jesteś sam!”.

rk / Szczyrk

Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 6 lipca 2020
Wydawca: KAI; Red. Naczelny Marcin Przeciszewski

Komentarze