Katowice: Triduum Paschalne w katedrze (zapowiedź)

Arcybiskup Wiktor Skworc, metropolita katowicki, będzie przewodniczył liturgii Wielkiego Tygodnia w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Transmisje na antenie Radia eM (107,6 FM), a także w internecie.

W związku z trwającą pandemią abp Wiktor Skworc przypomniał, że na terenie archidiecezji katowickiej nadal ważna jest dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej i zachęcił wiernych do duchowej łączności, szczególnie w liturgii dni Wielkiego Tygodnia, za pośrednictwem transmisji telewizyjnych i radiowych, a także do korzystania z transmisji archidiecezjalnych lub parafialnych celebracji, udostępnianych za pośrednictwem Internetu. „W dni Triduum Sacrum zachęcam do korzystania z transmisji z katowickiej katedry, która jest pierwszym miejsce sprawowania paschalnych tajemnic naszego zbawienia, uobecnianych w liturgii Kościoła” - podkreślił.
Za pośrednictwem radia eM oraz na profilu Katedra Katowice w serwisie YouTube, dostępne będą w najbliższych dniach transmisje uroczystości Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego.

- Triduum paschalne stanowi szczyt roku liturgicznego. Jego treścią jest celebracja tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. W tych dniach przeżywamy w liturgii na nowo – tu i teraz – wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Warto się do nich przygotować i przeżyć je świadomie, by umocnić swoją wiarę i uczynić swoje życie bardziej chrześcijańskim, czyli bardziej złączonym z Jezusem Chrystusem – Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym – mówi ks. Tomasz Wojtal, rzecznik archidiecezji katowickiej. Archidiecezjalny Serwis Informacyjny Archidiecezji Katowickiej / Katowice Katolicka Agencja Informacyjna
ISSN 1426-1413; Data wydania: 31 marca 2021

Komentarze